fbpx

Технології механічного маркування

Загальна інформація             

Механічне маркування технологічно об’єднує в собі сукупність способів нанесення інформації на поверхні за допомогою впливу різними механічними пристроями.

маркировка клеймением

Створення чітких і глибоких, добре читаються поглиблень – відбитків заданої форми проводиться в результаті механічного удару, тиску чи прокатування по маркірують елементам як вручну, так і за допомогою пристосувань.

 

Технологічно процес таврування виконується обладнанням:

  • ударним способом з використанням клейм, пуансонів і нумераційних головок в спеціальних пресах з різною силою удару;
  • накаткой на сферичні поверхні роллінг-машинами.

Механічний спосіб маркування найбільш актуальний при нанесенні інформації, мінливої не завжди, і не включає велику кількість знаків.

Штампи і складальні клейма

За допомогою «традиційно поширеного», недорогого і простого маркування ударними клеймами і пуансонами, званим також клеймением, реалізовувати нанесення коротких цифрових, буквених і символьних рядів інформації у вигляді відбитків можна практично на будь-яких типах матеріалів.

 

ручные клейма клеймодержателинабор клейм

Для простоти набору в напис деякої кількості знаків використовуються клеймодержателі, які можуть бути декількох типів в залежності від способу застосування і закріплення пуансонів (рядові, кільцеві, конічні і термічні).

Нумераційні головки

Якщо є необхідність частої зміни набору наносяться знаків, продуктивно буде використовувати спеціальні нумераційні головки, на провертати площинах яких розміщено достатню кількість цифр, букв і символів. Такі пристосування використовуються з ударними або накочувальні машинами, рідше в ручному застосуванні. Нумераційні головки бувають з ручною зміною символів, напівавтоматичного і автоматичної.

ручная нумерационная головка           нумерационные головки           автоматическая смена символов

Ударні преси

Найбільш універсальним і доступним способом маркування в гнучкому виробництві як штучної, так і серійної продукції однозначно буде застосування технології тиснення за допомогою механічних пресів.

механическое клейменниеоттиск клеймениембуквенное клеймение

Ці апарати з регульованою силою удару гарантують високі продуктивність і якість робіт, виконуючи не тільки завдання маркування, а й клепку, складання або перфорування.

механический пресс                                  пресс пневматический                         интегрируемый пресс

Преса механічні, з властивим їм безвідмовним принципом дії, забезпечують:

  • -високу швидкість
  • вічні не видаляти чіткі написи
  • роботу з поверхнями без додаткової обробки, будь-яких форм (увігнуті, опуклі) і твердості
  • результативність на виробах з будь-яких матеріалів
  • можливість таврування гарячого прокату

Накаточні машини

У разі завдань, пов’язаних з циліндричними виробами, оптимальним рішенням буде застосування спеціальних роллінг-машин (обкатувальні апарати), вироблених процес маркування складальними рядами пуансонів або нумераційного головками.

маркировка накаткойроллинг машинамеханическая накаточная машина

клеймение способом накаткимаркировка по окружности

Вибір способу клеймування

З огляду на принцип дії маркованих пристосувань і машин, ручне таврування буде оптимально там, де необхідна універсальність виробництва, і існує потреба отмаркіровать невелику кількість продукції, що випускається або нанести мітки на деталі, сировину.

При серійному або ексклюзивному виробництві, для кругової маркування трубопрокату ефективно застосовувати преси механічні і накочувальні машини.